מחקרים

עדשה עבה לקוצר ראייה הנגרם כתוצאה מטיפול לייזר לתיקון הראייה

מטרת החוקרים הייתה להעריך את ההתפתחות של גרסת תיקון הראייה שלאחר קוצר ראייה הנגרם כתוצאה מטיפול לייזר ולבחון את תוצאותיה במערך בדיקות עצמאי

ניתוח לייזר לתיקון הראייה (צילום: אילוסטרציה)

לאחרונה, פורסמו בכתב העת American Journal of Ophthalmology, ממצאיו של מחקר בו חוקרים ביקשו לבחון את ההתפתחות של גרסת תיקון הראייה שלאחר קוצר ראייה הנגרם כתוצאה מ-LVCי(laser vision correction) של נוסחת החישוב של IOL של PEARL-DGS ולהעריך את תוצאותיה במערך בדיקות עצמאי. המחקר בוצע במתכונת של סדרת תיקים רטרוספקטיבית במרכז יחיד.

אלגוריתם חיזוי מיקום עדשה שונה תוכנן יחד עם שיטות לחזות את רדיוס העקמומיות האחורית של הקרנית ולתקן את שגיאת מדידת כוח הקרנית. קבוצה שונה של עיניים מנותחות בעבר שעברו LVC שימשה להערכת דיוק הניבוי של הנוסחה של אחרי טיפול LVC.

תוצאות המחקר הדגימו שנוסחת PEARL-DGS לאחר LVC הפחיתה משמעותית את ממוצע השגיאה המוחלטת של החיזוי בהשוואה לנוסחאות הממוצעות של Haigis-L, Shamas וה-American Society of Cataract and Refractive Surgery (ASCRS) (P < .001). היא הציגה דיוק שבירה פוסט-אופרטיבי דומה כמו נוסחת Barrett True-K No Historyי(P = .61).

החוקרים הסיקו כי תהליך פיתוח הנוסחה של אחרי טיפול LVC המתואר במאמר זה בוצע כמו גם הנוסחה המתקדמת של אחרי טיפול LVC במערך הבדיקות הנוכחי. נדרשים מחקרים נוספים כדי להעריך את יעילותו בקבוצות עצמאיות אחרות.

מקור:

Debellemanière G, Mechleb N, Bernier T, Ancel JM, Gauvin M, Wallerstein A, Saad A, Gatinel D. The Development of a Thick-Lens Post-Myopic Laser Vision Correction Intraocular Lens Calculation Formula. Am J Ophthalmol. 2024 Jun;262:40-47. doi: 10.1016/j.ajo.2023.09.023. Epub 2023 Oct 19. PMID: 37865388.

נושאים קשורים:  מחקרים,  ניתוח לתיקון ראייה,  עדשה תוך-עינית,  רפואת עיניים
תגובות