חדשות

רופאי עיניים מזהירים מפני הדבקת ריסים קוסמטית

רופאי העיניים ב"וולפסון" מדווחים על שורת מקרים של זיהומים קשים בעיניים כתוצאה מהדבקת ריסים קוסמטית

הדבקת ריסים. שימוש בחומרים כימיים עלול לפגוע בעין. אילוסטרציה: שאטרסטוק

רופאי עיניים מתריעים מפני תופעה חדשה של נזקים לעיניים כתוצאה מזיהום שנגרם ככל הנראה בעקבות הדבקת ריסים מלאכותיות.

פרופ׳ גיא קליינמן, מנהל מחלקת העיניים במרכז הרפואי וולפסון, מספר כי למיון המרכז הרפואי הגיעו לאחרונה כמה מקרים של מטופלות עם תלונות על ירידה בראייה, כאבים, דמעת ועין אדומה לאחר הדבקת ריסים. המטופלות ביצעו את הדבקת הריסים במכוני קוסמטיקה שונים והן פנו לטיפול רפואי בסמיכות להדבקת הריסים.

ד״ר תום קוזלובסקי, רופאה במחלקת עיניים שטיפלה בשתי מטופלות כאלו בחודש האחרון, מרחיבה: ״הנזק לעיניים שנצפה בבדיקתן כלל תגובה אלרגית של עור העפעפיים והעין, ארוזיות בלחמית ובקרנית - התקלפות שכבת תאי האפיתל השטחית, ועד זיהומים קשים בקרנית שעלולים להשאיר בה צלקת ולהוות סכנה ממשית לראייה".

במקרה אחד, בת 17 הגיעה למיון כשהיא סובלת מנפיחות והפרשות מוגלתיות בעיניה. הנערה הסבירה כי עברה את ההליך במכון קוסמטי וכבר שם החלה לחוש בצריבה, גירוד ונפיחות בעיניים. למרכז הרפואי וולפסון הגיעה לאחר 72 שעות ושם אובחנה עם נזק לקרנית העין והוחל טיפול אינטנסיבי באנטיביוטיקה. במקרה הזה הסיפור הסתיים ללא נזק לראייתה, אולם לא כך עבור מטופלות אחרות.

ד"ר קוזלובסקי מוסיפה ואומרת כי יש לזכור שלפגיעת חומרים כימיים בעין יש סיכון רב הכולל זיהומים, פגיעה בתאי הגזע והצטלקויות. טיפול אגרסיבי בשלב מוקדם ככל האפשר משפר את סיכויי ההחלמה של הרקמה ולכן יש להדריך את המטופלות לפנות לבדיקת רופא עיניים דחופה במידה שמתפתחת ירידה בראייה, אודם, דמעת, גרד וכאבים שאינם חולפים ואף מתגברים".

נושאים קשורים:  הדבקת ריסים,  זיהומים בעיניים,  פגיעה בקרנית,  בית החולים וולפסון,  פרופ׳ גיא קליינמן,  ד״ר תום קוזלובסקי,  חדשות
תגובות
26.08.2023, 11:42

אחד הסיבוכים אכן תגובה אלרגית וראיתי מקרים.
בשיטת ה"הלחמה " (כך למדתי נקראת השיטה בקרב המשתמשות ) מדביקים את הריסים בדבק מסוג CYANOACRYLATE (שזה SUPERGLUE ). זו השיטה העדיפה מסתבר כי ,הגיוני, הריסים המודבקים נשארים מודבקים כמה שבועות טובים !
בשיטת ה"הדבקה" החומרים הם אחרים ( ע"ב לטקס) והריסים מחזיקים פחות זמן...