מחקרים

שכיחות וגורמי סיכון בבלפרופטוזיס בילדות

מחקר זה בדק את השכיחות וגורמי הסיכון בבלפרופטוזיס בילדות בקרב ילדים מקוריאה

15.10.2020, 11:21
ראייה, בדיקת עיניים בילדים (צילום: שאטרסטוק)

מטרת המחקר הייתה לבדוק האם בלפרופטוזיס בילדות עלול לגרום לבעיות קוסמטיות ותפקודיות בילדים. מחקר זה נועד לחקור את השכיחות וגורמי הסיכון של בלפרופטוזיס בילדים בקרב אוכלוסיה קוריאנית.

מחקר זה התבסס על נתונים לאומיים שנאספו מסקר הערכת הבריאות והתזונה הלאומית בקוריאה בשנים 2008–2012. בסך הכל נכללו 8218 ילדים בגילאי 3-18. נעשתה הערכת שכיחות הבלפרופטוזיס בילדות, אשר הוגדר כמרחק רפלקס בשוליים (Margin reflex distance, MRD) של פחות מ-2 מ"מ בשתי העיניים. בנוסף, גורמי הסיכון זוהו באמצעות ניתוח רגרסיה לוגיסטית רבת משתנים.

תוצאות המחקר הדגימו כי הגיל הממוצע של המשתתפים היה 11.3 ± 0.1 שנים, ו-52.8 ± 0.6% היו בנים. השכיחות הכללית של בלפרופטוזיס בילדות בקוריאה הייתה 8.0% (רווח בר סמך 95%, 6.9-9.1%). בנים הציגו שכיחות גבוהה יותר של בלפרופטוזיס מאשר בנות ברוב הגילאים. תפקוד ה-Levator עלה עם הגיל באוכלוסייה הכללית הרגילה. שיעור הנבדקים המציגים MRD1 ≥ 4.0 מ"מ עלה גם הוא באופן מובהק סטטיסטית עם הגיל (p <0.001). מין זכרי, מדד גבוה של מסת גוף (BMI), ומגורים באיזור עירוני נקשרו באופן מובהק סטטיסטית עם בלפרופטוזיס בילדות.

החוקרים מסכמים שהשכיחות של בלפרופטוזיס בילדות גבוהה יותר אצל ילדים הסובלים מהשמנת יתר וילדים המתגוררים באזורים אורבניים. בנוסף, כאשר מעריכים פטוזיס בילדות יש לקחת בחשבון את העלייה בתפקוד ה-Levator עם הגיל.

מקור:

Cho. B.J et al. (2020), Eye In Press

נושאים קשורים:  מחקרים,  בלפרופטוזיס,  ילדות,  שכיחות,  גורמי סיכון,  קוריאה
תגובות