חדשות

ב"בני ציון" נפתחה מרפאה לאבחון וטיפול בגידולים בעיניים

המרפאה החדשה בחיפה תיתן מענה לחולים מצפון הארץ שסובלים מגידולים תוך עיניים ועד כה נאלצו להגיע לטיפול ומעקב בבתי החולים הגדולים במרכז

פרופ' ניצה גולדנברג-כהן, מנהלת המחלקה לרפואת עיניים ב"בני ציון". "ממאירות עינית מהווה סכנה ממשית לחיים"

מרפאה חדשה לאבחון, טיפול ומעקב אחרי חולים עם גידולים בעיניים, הוקמה במרכז הרפואי בני ציון בחיפה. הקמת המרפאה היא ביוזמתם של  מנהלת המחלקה לרפואת עיניים בבית החולים החיפאי, פרופ' ניצה גולדנברג-כהן, יחד עם מומחה לטיפול בגידולים בעיניים, ד"ר עידו (דידי) פביאן מהמרכז הרפואי שיבא בתל השומר. עד עתה, חולים מחיפה וצפון הארץ  שסבלו מגידול תוך עיני נאלצו להגיע לאבחון, טיפול ומעקב באחד מבתי החולים הגדולים במרכז.

פרופ' גולדנברג-כהן מסרה: "גידולים בעיניים ובמיוחד גידולים ממאירים הם נדירים. בשונה מרוב הפתולוגיות המערבות את העין ומאיימות על איכות חייו של החולה, ממאירות עינית מהווה סכנה ממשית לחייו.

"הגידולים הממאירים בעיניים נחלקים לגידולים של פני שטח העין וגידולים תוך עיניים - הכוללים רטינובלסטומה, מלנומה של הענביה, גרורות לעין, מממאירות מערכתית חוץ עינית, מלנומה של הלחמית, לימפומה וגידולים אפתיליאליים של הלחמית. בנוסף, גידולים שפירים של העין, למשל שומה של הדמית (choroidal nevus), הם יחסית שכיחים באוכלוסיה ודורשים מעקב של מומחה בתחום הזה לשלילת התמרה ממאירה".

מרכזי האונקולוגיה האופטלמית בישראל, הוסיפה עוד פרופ' גולדנברג-כהן, מצויים במרכז הארץ ואליהם מופנים החולים מאזורים מרוחקים. במחוזות הצפון וחיפה יחד חיים כמעט 2.5 מיליון איש ועד כה לא היה עבורם מענה קרוב, מבחינת המרחק, לשם קבלת הטיפול הנדרש כשמדובר בגידול תוך עיני. החולים נאלצו לעשות את הדרך למרכז הארץ ולא אחת היה מדובר בטיפול ובמעקב תכופים".

המרפאה החדשה צוידה במכשור הנדרש לטיפולים השונים. "אנחנו מקווים שגם סטודנטים לרפואה ולסיעוד, כמו גם הרופאים בצפון בארץ, יופנו אלינו".

נושאים קשורים:  רפואת עיניים,  גידול תוך עיני,  בית החולים בני ציון,  מרפאת עיניים,  פרופ' ניצה גולדנברג-כהן,  חדשות,  ד"ר עידו פביאן
תגובות
06.01.2020, 19:37

כל הכבוד לדר׳ פביאן ! יוזמה מבורכת שתקל מאוד על המטופלים מהצפון

06.01.2020, 19:50

לפרופ׳ ניצה גולדנברג-כהן בהצלחה!!

06.01.2020, 20:26

כל הכבוד! המון בהצלחה!