מינויים

פרופ' גיא קליינמן מונה למנהל מערך העיניים בבית החולים וולפסון

פרופ' קליינמן נבחר פעמיים ליו"ר חוג הקטרקט בישראל ובמסגרת תפקידו הקים את בית הספר לניתוחי קטרקט במרכז לסימולציה רפואית בתל השומר

פרופ' גיא קליינמן, מנהל מערך העיניים ב"וולפסון". צילום: דוברות בית החולים

פרופ' גיא קליינמן מונה למנהל מערך העיניים במרכז הרפואי וולפסון בחולון. הוא החליף בתפקיד את פרופ' אלישע ברטוב שפרש לגימלאות.

פרופ' קליינמן בן 51, נשוי ואב לשלושה, סיים בהצטיינות את לימודי הרפואה בטכניון, במסגרת העתודה האקדמית. לאחר שירות כרופא קרבי בצנחנים ומפקד קורס קציני רפואה, השלים התמחותו ברפואת עיניים במרכז הרפואי קפלן ברחובות.

הוא יצא לשלוש שנות השתלמות במרכזים מובילים בארה"ב בתחום הקטרקט, הקרנית והסרת משקפיים (ביניהם Salt Lake City Moran Eye Center, Herman Eye Center – University Of Texas ו-Louisiana State University). בשובו לארץ הקים את שירות הקטרקט ב"קפלן" ובמקביל הקים מעבדת מחקר העוסקת בעיקר במניעת סיבוכי ניתוחי קטרקט ופיתוח אמצעים לבטיחות ניתוחי עיניים.

עבודות המחקר שיצאו ממעבדתו פורסמו בעיתונים המובילים ברפואת עיניים וזיכו אותו בהמשך בתואר פרופסור חבר באוניברסיטה העברית.

פרופ' קליינמן נבחר פעמיים ליו"ר חוג הקטרקט בישראל ובמסגרת תפקידו הקים את בית הספר לניתוחי קטרקט במרכז לסימולציה רפואית בתל השומר. הוא נבחר גם לוועד איגוד רופאי העיניים ושימש חבר בוועדת הפרסים ובוועדת המחקר בפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית ובוועדת הקבלה.

בשנת 2016 הוזמן פרופ' קליינמן להיות חבר בוועד המנהל ובוועדת המחקר של האיגוד האירופאי של מנתחי הקטרקט וניתוחי הסרת המשקפיים, תפקידים שבהם הוא משמש עד היום. בנוסף חבר פרופ' קליינמן במועדון המצומצם של 250 מנתחי הקטרקט המובילים בעולם (International Intra-Ocular Implant Club).

נושאים קשורים:  פרופ' גיא קליינמן,  מינוי,  המכז הרפואי וולפסון,  ניתוח קטרקט,  חדשות,  רפואת עיניים
תגובות
25.02.2019, 23:14

היה מפקד שלי בקורס קציני רפואה לפני לא מעט שנים. ממש היה תהנוג של בן אדם. מאוד למדתי ממנו. שמח בשבילו ומאחל לו בהצלחה.

אנונימי/ת
10.03.2019, 07:04

מה כולל המערך?

אנונימי/ת
10.03.2019, 07:05

ראה משל יותם

30.11.2019, 22:38

שלום וברכה שמעתי וראיתי את הגדולות של פרופסור קליינמן ואני רוצה גם לראות אותו כרופא אישי
אני מאמינה כששרות הרפואי יהיה זמין יותר יהיה לנו גם טיפולים קלים יותר