חדשות

פרופ' איתי חוברס מונה למנהל המערך לרפואת עיניים ב"הדסה"

"זו מחלקת העיניים הראשונה בישראל עם מסורת והווה מפוארים של מצוינות קלינית, חינוך של מאות רופאי עיניים מהארץ ומהעולם ותרומה משמעותית מאוד למחקר במחלות העיניים", אמר פרופ' חוברס עם מינויו

פרופ' איתי חוברס (צילום: "הדסה")

פרופ' איתי חוברס מונה למנהל המערך לרפואת עיניים ב"הדסה". הוא מחליף בתפקיד את פרופ' יעקב פאר.

פרופ' חוברס הוא בוגר הפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית ומומחה למחלות הרשתית והזגוגית. את התמחותו ברפואת עיניים ביצע ב"הדסה" והמשיך להתמחות-על בתחום מחלות הרשתית במכון ווילימר במרכז הרפואי של אוניברסיטת ג'ונס הופקינס בארה"ב.

עם שובו לישראל השתלב במערך העיניים ב"הדסה" והקים קבוצת מחקר המתמקדת בחקר הפתוגנזה והגנטיקה של הגורם הנפוץ ביותר לעיוורון - ניוון מקולרי גילי (AMD). כמו כן, הקים יחד עם פרופ' אייל בנין את המרכז למחקר קליני, שבו נערכים מחקרים בטיפולים חדישים למחלות הרשתית.

פרופ' חוברס כיהן כיו"ר חוג רופאי הרשתית בארץ וכיו"ר החוג לרפואת עיניים באוניברסיטה העברית. הוא פירסם כ-100 מאמרים בספרות המקצועית, זכה בפרסים ובמענקי מחקר והדריך סטודנטים ומתמחים רבים.

עם קבלת המינוי אמר פרופ' חוברס: "מערך העיניים ב'הדסה' הוקם לפני 100 שנה וזו מחלקת העיניים הראשונה בישראל עם מסורת והווה מפוארים של מצוינות קלינית, חינוך של מאות רופאי עיניים מהארץ ומהעולם ותרומה משמעותית מאוד למחקר במחלות העיניים. הובלה של מערך העיניים היא לכן זכות גדולה עבורי. אעשה כמיטב יכולתי לקדם את מערך העיניים תוך הרחבת היקף השירות הרפואי והנגשת טכנולוגיות חדישות לאוכלוסייה הישראלית על מנת למנוע עיוורון, ככל האפשר".

מנכ"ל "הדסה", פרופ' זאב רוטשטיין, אמר: "פרופ' חוברס הוא ההוכחה לכך שתפקידה של הדסה ליצור ולגדל מצוינות - וכעת תורה לקצור את פירות ההשקעה. הדסה הביאה להיותו רופא-קלינאי, חוקר ומורה מעולה המצויד – מעבר לאמפטיות וסבלנות, גם בהרבה רצון לסייע לכל פונה ויכולת להנהיג את מערך העיניים במרכז הרפואי הירושלמי. מערך העיניים הזה ידוע בישראל כמוביל לעתיד ולקדמה מקצועית. לי אין ספק שמדובר באיש הנכון במקום הנכון ועוד נשמע עליו רבות בעתיד".

נושאים קשורים:  חדשות,  מינויים,  פרופ' איתי חוברס,  AMD,  המרכז הרפואי "הדסה",  פרופ' זאב רוטשטיין
תגובות