חדשות

הפרס השנתי של האקדמיה האמריקנית לרפואת עיניים - לפרופ' יעקב פאר מ"הדסה"

הפרס ניתן על תרומתו של פרופ' פאר לתחום רפואת העיניים ולמניעת עיוורון, ויחולק בכנס השנתי הקרוב של הארגון; "מקבל את הפרס בגאווה רבה גם בשם מחלקת העיניים בהדסה"

פרופ' יעקב פאר (צילום: "הדסה")

האקדמיה האמריקנית לרפואת עיניים תעניק את הפרס השנתי שלה לרופא ישראלי, פרופ' יעקב פאר, רופא בכיר במערך רפואת העיניים ב"הדסה" שניהל אותו למעלה מ-20 שנה ועד לאחרונה.

הפרס ניתן על תרומתו של פרופ' פאר לתחום רפואת העיניים ולמניעת עיוורון. האקדמיה האמריקנית לרפואת עיניים היא הארגון הגדול בעולם בתחום זה, שבו חברים למעלה מ-30 אלף מומחים ברפואת העיניים. הפרס יוענק לפרופ' פאר בכנס השנתי הקרוב של הארגון.

בהודעה על הבחירה בפרופ' פאר נכתב, כי יקבל את הפרס "הודות לתרומתו המשמעותית וחובקת עולם במניעת עיוורון ושיקום ראייה, בזכות מחויבותו האישית הבולטת ועשייתו למען המונים ובשל היותו מקור להשראה לרופאים אחרים ברחבי העולם".

"אני מקבל את הפרס בגאווה רבה גם בשם מחלקת העיניים בהדסה. העבודה הקלינית והאקדמית הרבה הציבה אותה בקדמת רפואת העין. מאז 1959 היא גם עזרה בתחום הזה במדינות מתפתחות", אמר פרופ' פאר. בין השאר הקים פרופ' פאר בשנות ה-80' מחלקת עיניים בבית חולים בקניה.

"אפשר לומר כי המחלקה בהדסה ותלמידיה בעולם העניקו טיפול למיליוני אנשים, בישראל ובעולם. הקמנו מחלקות עיניים באפריקה, הכשרנו גם רופאי עיניים במדינות היבשת וכן באסיה, אמריקה הלטינית ומזרח אירופה. המתמחים שלנו ידעו בחמשה העשורים האחרונים כי חובה עליהם לשרת שנתיים כרופאים באפריקה, כחלק מחזונו של המערך בהדסה, להיטיב את רפואת העיניים במדינות אלו", הוסיף פרופ' פאר.

בשנה הבאה תציין מחלקת העיניים בהדסה 100 פעילות ומשנת 1961 הונהגו לימודי תעודה ברפואת עיניים בהדסה לרופאים שהגיעו ממדינות מתפתחות. עד כה הוכשרו רופאים מ-38 מדינות במסגרת התכנית הייחודית תחת הנהגתו של פרופ' פאר, שכיהן כראש הועדה של ה-ICO, האיגוד הבינלאומי לרפואת עיניים למדינות עם נוכחות מינימלית של רופאי עיניים, כדי להעלות בהן את המודעות לתחום.

פרופ' פאר סיים באחרונה את תפקידו כראש מערך רפואת העיניים ב"הדסה" אולם ימשיך לפעול בו כרופא בכיר.

נושאים קשורים:  חדשות,  פרופ' יעקב פאר,  המרכז הרפואי "הדסה",  האקדמיה האמריקנית לרפואת עיניים
תגובות