חדשות

ד"ר מיכאל גלבוע, רופא עיניים בכיר ב"רמב"ם", הלך לעולמו בגיל 72 ותרם קרניותיו

עמיתו פרופ'-משנה יצחק בירן ספד לו: "לאחר שהציל את מאור עיניהם של מטופלים רבים מספור, במהלך עבודתו כרופא עיניים במשך למעלה מ-40 שנה, דאג ד"ר גלבוע להמשיך ולהציל את מאור עיניהם של הנזקקים לכך"

ד"ר מיכאל גלבוע (משמאל) במהלך בדיקה בבית החולים "רמב"ם" (צילום: פרטי)

ד"ר מיכאל גלבוע, רופא עיניים בכיר במרכז הרפואי "רמב"ם" ומוותיקי רופאי העיניים בחיפה, שהיה עד פרישתו מנהל היחידה לאוקולו-פלסטיקה, נפטר לפני כמה ימים בעת שהיה מאושפז בבית החולים. בן 72 היה במותו. בית החולים הודיע, כי ד"ר גלבוע תרם את שתי קרניותיו והן הושתלו בהצלחה בשני מטופלים שסבלו ממחלות עיניים.

בית החולים מסר, כי ד"ר גלבוע טיפל במשך עשרות שנים באלפי חולים. תחום התמחותו שילב בין רפואת עיניים לבין כירורגיה פלסטית וכלל גם טיפול בנזקים לעצמות ארובת העין.

פרופסור-משנה קליני יצחק בירן, עמיתו וחברו במחלקת עיניים שספד לו, אמר: "לאחר שהציל את מאור עיניהם של מטופלים רבים מספור, במהלך עבודתו כרופא עיניים במשך למעלה מ-40 שנה, דאג ד"ר גלבוע להמשיך ולהציל את מאור עיניהם של הנזקקים לכך גם לאחר מותו. אנו מצדיעים לאצילות הנפש שלו, שתמיד הייתה ללא גבול. במותו, כמו בחייו, הייתה ידו מושטת כדי לתת ולא כדי לקחת".

ד"ר גלבוע החל בהתמחותו ברפואת עיניים ב"רמב"ם" בשנות ה-60. הוא עבד גם בבתי חולים אחרים בצפון – בפורייה, ב"זיו" ובנהריה. בסוף שנות ה-80 חזר ל"רמב"ם" כדי לנהל את היחידה לאוקולו-פלסטיקה.

נושאים קשורים:  חדשות,  ד"ר מיכאל גלבוע,  תרומת איברים,  קרניות,  המרכז הרפואי "רמב"ם"
תגובות

הכרתי את ד"ר גלבוע שנים רבות
אדם נעים ורופא מעולה
יהי זכרו ברוך

06.09.2017, 22:14

הכרתי את ד"ר גלבוע תהיי מנוחתו שלווה

08.09.2017, 14:06

יהי זכרו ברוך. אדם לבבי ואציל, לא נותרו רבים כאלה.