חדשות

ניתוח נדיר להשתלת קרנית בתינוקת בת חמישה שבועות בוצע ב"שניידר"

ד"ר אורי אלבז, שביצע את הניתוח, אמר כי "הניתוח היה מורכב בשל גודל העין בתינוקת כה צעירה. היה צורך לשנות את הטכניקה הניתוחית הסטנדרטית"

מרכז "שניידר" לרפואת ילדים (צילום: "שניידר")

במרכז "שניידר" לרפואת ילדים בוצע בהצלחה ניתוח נדיר בו הושתלה קרנית בתינוקת בת 5 שבועות, ובכך ניצלה עינה השמאלית מעיוורון. השתלות קרנית בילדים נעשות מזה שנים לא מעטות בבית החולים, אבל זו הפעם הראשונה שהליך מורכב כזה נעשה בתינוקת בגיל כה צעיר.

בית החולים מסר כי התינוקת נולדה להוריה אחרי שבעה בנים. היא הופנתה בגיל ארבעה ימים למרפאת הקרנית ב"שניידר" כשהיא סובלת מ-peters anomaly, מחלה שהתבטאה בעכירות מרכזית גדולה בקרנית והצריכה השתלת קרנית מלאה.

האבחנה, הניתוח והמעקב בוצעו על ידי צוות מערך העיניים ב"שניידר" בראשות ד"ר גד דותן. הניתוח בוצע על ידי ד"ר אורי אלבז, מומחה במחלות קרנית ממערך העיניים ב"שניידר" וב"בילינסון".

ד"ר אלבז הסביר: "הניתוח היה מורכב בשל גודל העין בתינוקת כה צעירה. היה צורך לשנות את הטכניקה הניתוחית הסטנדרטית. עברו מאז הניתוח כמה חודשים והתינוקת מחלימה יפה עם שתל שקוף ולחץ תוך-עיני בגדר הנורמה".

לדבריו, "בגיל צעיר שכזה, הסיכוי לדחיית השתל גדול יותר מאשר במבוגרים. לכן התינוקת תזדקק למעקב תכוף למניעה וטיפול במקרה של סיבוכים אפשריים בעתיד. מעבר לטיפול הרפואי דרוש היה בהליך הזה גם שיתוף פעולה והיענות מלאה של ההורים לצורך שיקום ראייה אופטימלי. עלי להדגיש כי הורי התינוקת נשמעים בקפידה רבה להמלצות הרפואיות".

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "שניידר",  ניתוח,  השתלת קרנית,  תינוקת
תגובות