חדשות

פרופ’ אבי סלומון נבחר ליו"ר החוג הישראלי לניתוחי הסרת משקפיים בלייזר

פרופ' סלומון, מהמרכז לניתוחי לייזר "הדסה אופטימל", מחליף בתפקיד יושב הראש את ד"ר עמי הירש, לשעבר ב"שיבא" וכיום מנהל רשת "עיניים"; החוג פועל במסגרת איגוד רופאי העיניים בישראל

ניתוח לייזר לתיקון הראייה (צילום: אילוסטרציה)

פרופ’ אבי סלומון מהמרכז לניתוחי לייזר "הדסה אופטימל" נבחר לתפקיד יו"ר החוג לניתוחי תשבורת (ניתוחי הסרת משקפיים) בישראל - ארגון רופאי העיניים העוסקים בניתוחים להסרת משקפיים בלייזר. הוא מחליף בתפקיד יושב-ראש החוג את ד"ר עמי הירש, לשעבר ב"שיבא" וכיום מנהל רשת "עיניים".

פרופ’ סלומון משמש כמנתח לייזר בכיר ב"הדסה אופטימל" וכמנהל שירות הקרנית במחלקת העיניים במרכז הרפואי האוניברסיטאי "הדסה" עין כרם בירושלים. קודם לכן כיהן בשורה ארוכה של תפקידים, ביניהם ראש החוג לרפואת עיניים בפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים, יו"ר חוג הקרנית באיגוד רופאי העיניים בישראל, יו"ר האגודה הישראלית לחקר העין והראייה ויו"ר החוג לאופטומטריה במכללת הדסה בירושלים.

פרופ' אבי סולומון (צילום: פרטי)

פרופ' אבי סולומון (צילום: פרטי)

החוג לניתוחי תשבורת בישראל פועל במסגרת איגוד רופאי העיניים בישראל, אחד מאיגודי הר"י. חבריו מקיימים מפגשים מקצועיים והוא מהווה במה לייעוץ ולדיון במקרים מיוחדים.

פרופ’ סלומון הוא מומחה למחלות ולניתוחי קרנית ולחמית, כולל ניתוחים לשחזור משטח העין, השתלות קרנית וניתוחי תשבורת. בה בעת הוא עוסק גם במחקר רפואי ומעבדתי. לזכותו שורה ארוכה של פרסומים מדעיים בספרות מדעית-רפואית המובילה בתחום חקר העין והראייה. בנוסף, הוא גם עוסק בהוראת סטודנטים בפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית ו"הדסה" ובהוראת מתמחים ברפואת עיניים ותלמידי מחקר לתארים מתקדמים בפקולטה.

"ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר נעשו במשך השנים ניתוחים בטוחים מאוד, עם שיעורי הצלחה מוכחת גבוהים", אמר פרופ’ סלומון. "עברנו כברת דרך טכנולוגית אדירה ב-30 השנים האחרונות, מאז שבוצע הניתוח הראשון. טכנולוגיות חדשניות מאפשרות כיום מדידה ממוחשבת של האופטיקה של העין וטיפול בלייזר, מותאם אישית, לכל עין על פי הנתונים האישיים, כך שביכולתנו להבטיח דיוק מירבי בתוצאה הסופית".

"בכוונתי", הוסיף לרגל היבחרו, "לשפר את שיתוף הפעולה המקצועי בין מנתחי הלייזר בארץ ובין המכונים השונים, לטובת המנותחים, כך שכל מי ששוקל לבצע ניתוח לייזר יזכה לקבל מידע מלא ואמין שיסייע בקבלת החלטה על ביצוע הניתוח".

"העיסוק היום-יומי ברפואת עיניים ובניתוחים", אמר, "בשילוב עם מחקר קליני ובסיסי והוראת סטודנטים מציב אותנו בקדמת הרפואה בכל עת, ומאפשר שמירה על מצוינות ועל רמה רפואית גבוהה, תוך מתן שירות איכותי ומקצועי ללא פשרות".

נושאים קשורים:  חדשות,  ניתוחי לייזר,  הסרת משקפיים,  ניתוחי תשבורת,  פרופ' אבי סולומון,  החוג לניתוחי תשבורת
תגובות
אנונימי/ת
06.02.2018, 19:30

הרופא הזה פרופסור סלמון הוא מאוד מומחה אני לומדת עכשיו רפואית כדי להיות מזכירה רפואית בזכותו אני יודעת המון דברים על קרנית העין חבל שרק הוא לא יכול לענות על כל השאלות שלי אני מקווה לקבל ממנו תשובה בהקדם האפשרי

07.05.2018, 10:06

אני לומדת עכשיו מזכיות רפוטיאת לאחורנה אמרו לי שיש לי משהו על הקרנית כמו קרום האם זה אפשרי לקבל הסבר במיייל המייל שלי הוא l0527129015@gmail.com