חדשות

המרכז הרפואי "פוריה": שירות חדש לניתוחי רשתית העין

לתפקיד מנהל השירות החדש מונה ד"ר יוסי דורנבוים; הניתוח הראשון נעשה בפצוע סורי, ומעינו השמאלית נשלף שבר זכוכית

ד"ר יוסי דורנבוים (צילום: "פוריה")

המרכז הרפואי "פורייה" בטבריה הודיע אתמול (יום א') על מינוי ד"ר יוסי דורנבוים למנהל השירות החדש לניתוחי רשתית ב"פורייה". ד"ר דורנבוים הוא רופא עיניים בכיר, ומנתח רשתית במרכז הרפואי לגליל המערבי בנהרייה.

לשם הקמת השירות החדש הוכשר צוות רופאים מקומי וגם נרכש ציוד חדיש, כדי לאפשר ניתוחי המקטע האחורי של העין.

לפני כשבועיים בוצע ביחידת העיניים ב"פורייה" לראשונה ניתוח מורכב של כריתת זגוגית העין. במהלך הניתוח שלף ד"ר דורנבוים שבר זכוכית שחדר לעינו של פצוע סורי בן 28 שהגיע לבית החולים. אלמלא הניתוח הוא עלול היה להתעוור. ניתוח ה-ויטרקטומיה בוצע בהרדמה מלאה וכללית וארך כשעה וחצי.

בית החולים מסר, כי הפצוע הסורי נפצע מפגז או ממטען חבלה. ד"ר דורנבוים ציין: "תחילה חשבנו שמדובר בחתיכת מתכת, אולם בזמן הבדיקה שלפני הניתוח ראיתי שזה שבר זכוכית חד. אם לא היינו שולפים אותו, היה נוצר קרע ברשתית - היפרדות - שכתוצאה ממנה המטופל היה מאבד את הראייה בעינו השמאלית".

ד"ר דורנבוים הוסיף, כי הפצוע הגיע כשהוא רואה בצורה חלקית בלבד בעין שמאל והביע חשש שיאבד את ראייתו. אתמול אמר ד"ר דורנבוים: "הרשתית תקינה, בימים הקרובים הוא יחזור לחדות ראייה מלאה ולא יהיה צורך בטיפול נוסף".

ד"ר חנין ג'באלי חביב, מנהלת יחידת העיניים ב"פורייה", מסרה כי השירות החדש שינהל ד"ר דורנבוים הוא עוד מהלך המיועד לרווחת תושבי האזור.

נושאים קשורים:  חדשות,  ד"ר יוסי דורנבוים,  ד"ר חנין ג'באלי חביב,  פצועים סורים,  המרכז הרפואי "ברוך פדה" בפוריה
תגובות
21.05.2015, 23:06

כל הכבוד. עלו והצליחו